2013 m. spalio 27 d., sekmadienis

Pamatai baigti


      Pamatai baigti.  Pradedant nuo pradžių iš 18 kompanijų kuriom įsiunčiau užklausa dėl pamatu sąmatas atsiuntė 6 , 4 iš jų atsisakę iš karto jog neužsiims kadangi neturi įrangos tokiems pamatams įrengti , o kiti išvis neatsak . Pamatu kaina svyravo nuo 38 000 iki 72 000 . Iš visu kompanijų labiausiai patiko Pamatukai.lt , kadangi apie juos neradau blogu atsiliepimu tik gerus ir jų sąmata buvo išsamiausia bet visgi jie buvo perbrangus 65418 LT. Brigada kuri pasiūlė įrengti pamatus už 38000 LT.  nepatiko tuom  kad  pradėjo taisyti projektą teigdami jog konstruktorius nieko neišmano pvz: polius užtenka jų manymu tik 2m. siūle atsisakyti šiltinimo pamato viduje . Vienu žodžiu  haltursčikai J.  Sekanti kaina 42000 LT. šitie nepatiko tuom jog pradėjo pasakoti  kokie visi halturscikai o jie kokie šaunus , susidariau nuomone jog jie ir neprofesionalus . Taigi nusprendėm pamatus pasidaryti patys . Taigi darbu vadovas žmonos brolis

    
          Polius per pažystamus pavyko išgręžti už 10000 LT. su armatūra ir betonu.


     
            Paskiau biški užsėmė pamatus , išsinuomojau siurbli išpompuoti vandenį .
 
 
 
              Pamatu armatura rišom su Akumuliatoriniais armatūros rišikliais .
 


     Kaip tyčia ta diena sugedo visi sunkvežimiai su betono siurbliais , teko nuomotis kraną .


       Taigi šeis metais isirengem pamatus , kainavo 33 164 LT.
       Mūsų darbu vadovo Pauliaus preciziškumo dėka pamatai gavosi tiksliai pagal projektą .

41 komentaras:

 1. Na man kaip konstruktoriui keista matyt tokius polius 1a individualiam namui, būtų daugiabutis 3-4a tai panašiai atrodo\ytu.. taip kad tikrai suabejočiau jūsų konstruktoriaus kompetencija.. tuo labiau kad pateiktame polių plane nepateikti atraminių reakcijų dydžiai, reiškia neįmanoma greit patikrint sprendinių, ar jums pateikė skaičiavimus? panašu, kad sudėliota iš akies su ramaus miego koeficeintu.. bendru atveju pamatai sudaro~7% pastato kainos, tai kai pamatai kainuoja 40tuks, man akys ant kaktos išoka..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tiesa pasakius aš konsultavausi su kitu konstruktoriumi jo išvados buvo tos pačios , jog reikia gręžti iki kieto grunto. , mūsų atveju tai yra 4 - 5 m. Mušu sklypas suformuotas ant smėlingo šlaito jis išlygintas su 1,5 m . sluoksniu moliu. Baisu buvo kad namas netik kad susės bet ir gali pavažiuoti žemini :) .

   Panaikinti
 2. Man irgi atrodo, kad poliai ryskiai per gilus. Jeigu idetumete statinio zondavimo duomenis butu aisku ar konstruktorius jus apsove ar ne. Nes pagal viska nuo 2.6 m gylio esantis kietas priemolis yra puiki atrama poliam

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ten Geologinio tyrimo brėžinija surašyti sluoksniu storiai o ne gylis :).

   Panaikinti
  2. Jus matyt juokaujate arba jus arba geologas visai nieko nesupraanta apie geologija. Pjuvyje aiskiai parodyti sluoksnio pado slugsojimo gyliai o ne sluoksniu storiai. Jum is viso isgreze 7.2 m gylio grezini kuriame nuo 2,6 m gylio prasideda molingi gruntai. Ar dare zondavima ar pagal geologija parinko poliu gyli? nes jei antras variantas tai jus gerai apgavo

   Panaikinti
  3. Perziurejau dar karta popierius , turiu tik atsviestus , gana prastai atsviestus . Gal jus ir teisus , ot ablomas :) , aisku jau po popietu , nes pamatai jau islieti . Idomumo delei nuvaziuosiu paziureti popieriu , bet manau visgi jusu tiesa . Veliau parasysiu ka radau popieriuose.

   Panaikinti
  4. Sendien pasidomejau del tu poliu . Pasirodo neivienas sluoksnis nuroditas geologiniam tyrime netinka kaip atraminis. Kai grysiu I Lietuva pabandysiu atsisviesti isvadu lentele is geologinio tyrimo. Poliu gylis buvo paskaiciuotas konstruktoriaus rementis ta lentele. Beto musu kvartale yra pastatyti 5 namai , kuriuos state viena kompanija pardavimui, visi tie namai su tokiais pat ir gilesneis poliais.

   Panaikinti
 3. sveiki, noriu paklausti, nes neradau niekur parašyta, kiek kvadratų Jūsų namas?

  AtsakytiPanaikinti
 4. 1) prisidedu prie prašymo gruntų tyrimo rezultatams. Šiaip 4 m. nėra egzotika. Įdomu, koks qc naudotas. Pas mane projekte irgi 3,8 m. gylio poliai. Iš pradžių buvo tik 2,6 m, ir visai atsitiktinai buvo pastebėta, kad konstruktorius padarė klaidą skaičiavimuose. Kadangi karkasai jau buvo pagaminti, konstruktorius pasuko galvą gerokai, ir projekte rezultate buvo 2 tipų poliai (3,8 ir 2,6). Pasitikrinimui paprašiau konstrukcinės dalies eksperto peržiūrėti, patikrino. Bet pas mane sklypas su nuolydžiu ir viename kampe stupresnis gruntas prasidėjo tik nuo ~3,7 m. gylio.
  2) kas ten trečioje foto, tas juodas pagrindas?
  3) pamatų projekte - po rostverku reiktų dėti ne EPS, o XPS. Paprastas EPS100 įgeria drėgmę.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tas juodas pagrindas yra žemiausios klases betonas kainavo kelis šimtus litu. Ji išlieti buvo mūsų darbu vadovo mintis , ištiesu buvo labai gera mintis . Kadangi mūsų sklypas molingas nereikėjo klampoti renkant armatūra , lengviau buvo lyginti surinktus armatūros karkasus kai pagrindas kietas. Ant kieto pagrindo lygiai susirinko klojiniai.
   O polistirolą EPS100 pirkau iš Kauno Šilas ir jau sudėjau. Polistirolą parinko mūsų konstruktorius. Mūsų pamatuose polistirolis dideliu apkrovų negauna. EPS100 atsparumas drėgmei gana didelis μ – 40 o, kai didesnio tankio EPS200 polistirolio μ – 45 (vandens garu varžos faktorius). EPS200 yra atsparus didelėm apkrovom , naudojamas pramoniniuose pastatuose . Apie XPS neteko girdėti , įmesk nuoroda butu įdomu paskatyti

   Panaikinti
 5. O tai EPS padėtas jau ant to betono viršaus? Kodėl ten taip JUODA?
  Šiaip dar polistirolo antra funkcija yra sugerti įšalo judėjimą, įdomu kaip pas jus,jeigu užbetonavote

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip ESP padetas ant to betono . To betono yra zemiausios klases ir sluoksini labia plonas apie 1 cm. jis buvo islietas tik tam kad butu lengviau ir tiksliau surinkti karkasus ir klojinius . As suprantu kad tas betonas po pirmos ziemos sutrukines. O jis toks juodas kadangi nuotrauka daryta katik isliejus betona jis dar slapes.

   Panaikinti
  2. nesamones,nesamones,nesamones. Niekas Skandinavijoje nedaro greztiniu pamatu.Tie visi grazteliai ,naudojami tvoroms ir gatviu sviestuvams tvirtinti,bet ne pamatu darymui. Vel lietuviskas kvailumas ima virsu,reikia vaiko ,kad pasakytu karalius nuogas. lietuviskos statybos aiksteles vienas molis, slapia.Naudoja smeli ,kuris laiko dregme. Jeigu kam idomu galima padiskutuoti ,pamatai turi buti sausi, ir ant ispiltos skaldos,kad dregme neuzkiltu
   https://www.youtube.com/watch?v=7ECWhhm2n-0
   o cia poliniai pamatai,tada yra zinoma tikslus duomenys kiek laikys polius apkrova. Lietuveleje visus pinigelius i naujus bmw isleidzia ir niekas neinvestuoja i statybu technika,nes gudruciai isrado greztinius pamatus
   https://www.youtube.com/watch?v=9qKJVHZvkzA

   Panaikinti
  3. taip nedaro ir nedarys nes ten pas juos akmuo po apacia, del to daro plokstuminius namams arba ant akmens stato, bet jei stato didesni ir masyvesni pastata polius kala ir dar plokstuminius pamatus deda

   Panaikinti
 6. Juoda nes bituku nutepta, o koks skirtumas ar eps ant grunto ar ant padbetonkės, jei kalbėt apie šalčio įtaką?
  EPS 100 bandžiau sklype numetęs ir šiupeliu žyvro užkasęs metus palaikyt, tai nepanašu kad jis įgertų drėgmės, va EPS50 tai prigeria kaip kempinė..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Saunus eksperimentas. ESP200 visai negeria vandens μ – 45 (vandens garu varžos faktorius) ESP200 naudojamas krantinese, apzeldintiems stogams. ESP100 μ – 40 o ESP50 μ – 30 , Tai jusu eksperimentas parode jog medziaga turinti μ – 40 (vandens garu varžos faktorius) beveik negeria vandens.

   Panaikinti
 7. Sauniai padirbėjote :) Neverta eksperimentuoti su pamatais, ypac kai statai SAU.
  Pamenu mums norėjo dėti viena firma net kalamus polius, kalti iki kol atsirems, tik pas mus gruntas toks, kad į ką remtis yra tik nuo nuo 6-8m gylio :) visur minkstas molis. Tuomet konstruktorius apskaičiavo, kad polius laikys per visą savo trinties gylį, t.y. 3 metrus ir turi būti atitinkamo storio poliai 0,35m diam, bet tokio grąžto negavome tai darėm 0,40m diam. polius.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Molio sonine trintis yra zveriskai didele. teisingas pas jus (namukas) buvo konstruktorius.

   Panaikinti
  2. Teisingai. Statant sau reikia vadovautis taisykle geriau daugiau nei maziau :D . 3m. gylio polius turbut sugebejo isgrazti mazasis traktoriukas (bobcat)

   Panaikinti
  3. Taip, tas pats bobkat. Tik stebėti kaip dirba irgi reikia, kartais nuo projekto mėgstama labai smarkiai nukrypti. Išgręžus permatavom visas skyles, net keletą skylių reikėjo gilinti po 0,5-1m iki reikiamo gylio :).

   Panaikinti
 8. 35 KLt daugokai.Poliu gręžimas 10KLt. Kur dingo dar 25KLt?
  Palyginimui mes 2010 paaukojom visą vasarą ir pasidarėm patys rūsį po visu namo/garažu su perdanga lieta už 20KLt.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na kadangi cekiu nerenkam tai sunkoka atrinkti,kas kek kainavo bet pabandziau paskaiciuoti::

   3000 LT. - zemes darbai pamatam
   8200 LT. - poliu grezimas
   3864 LT. - betonas poliams su siurbliu
   4600 LT. - betonas rostverkui su kranu
   800 LT. - pigus betonas pamatu pagrindui
   3600 LT. - armatura visiem pamatam
   1000 LT. - mediena
   1600 LT. - polisirolis po pamatais ir I vidu pamatu
   1200 LT. - zvyras po pamatais
   2000 LT. - klojinu nuoma
   300 LT. - geodezistas
   3000 LT. - irankiai , nuoma irankiu ir t.t. (smulkios sumos)

   O paskaiciavus tiksliau gavosi maziau 33164 LT.

   Panaikinti
 9. jei statai namą pats, reikia pamiršti visus kitus darbus, arba laikas užsitęs 5 kart ilgiau.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne, patys neplanuojam visko daryti . Tik pamatus apsiėmėm pasidaryti patys , kadangi daug pinigu susitaupė.

   Panaikinti
 10. Sveiki,
  koks pamatu perimetras? Kazkaip kaina kosmine cia kaip paraset, man uz tiek plokstuminius paskaiciavo firma su vandentiekiu ir sildomom grindim...

  AtsakytiPanaikinti
 11. Tokiais atvejais galima pasidžiaugt, kad Lietuva - giminių ir pažįstamų kraštas:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na kaip pasakius :) , daug kur taip yra , siuo metu gyvenu Norvegijoi , tai pastebejau kad cia tas draugu ir pazystamu ratas dar aktuolesnis .

   Panaikinti
 12. Pas patį vežtinis gruntas? Nelabai supratau. Jeigu vežtinis ir molis, tai nereikėtų rostverką rišti su grindymis. Molis sėda daugiau nei 200m, gali grindys pavažiuoti žemyn.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip girdejau kad molis velniskai ilgai seda. Bet musu sklype nera taip baisu , nugramdzius po grindim liko gal koks metras molio . Bet reikes pasidometi kiek jis gali susesti .

   Panaikinti
 13. Planuojam rinktis bendroves, kurie padarytų pamatus. Parašykite prašom visas, kurios atsiunčia atsakymus su kainom ir jei įmanoma ir visas kitas, atskiru sąrašu. Nesinori siųsti 30-iai adresatų be atsako. catalogmeister(eta)gmail.com - priimsime visų nuomones. Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
 14. Pasisekė, kad turit „pažįstamą“ ir patikimą darbų vadovą:) O šiaip kainų svyravimas milžiniškas, negi tikrai taip stipriai skiriasi kokybė? Kaip suprantu, statybų verslas tikrai nenuobodžiauja...

  AtsakytiPanaikinti
 15. Ar negalvojote apie kitus pamatų tipus? Yra variantų, kai iškasama ~1,5m gylio trašėja, pilamas ir trombuojamas gruzas, žvyras ar skalda, tada ant viršaus išliejamas rostverkas. Sutankintas gruntas tarnauja vietoje polių. Taip pat yra plokštuminių pamatų variantas, kai namas remiasi visu grindų plotu. Gal kiek sunkiau surasti tai išmanačius inžinierius, bent įmanoma. Jeigu įdomu savo bloge esu labai išsamiai aprašęs ir nufotografavęs kaip pats įsirengiau plokštuminius pamatus. Pridėjau ir sąmatą, kad būtų informatyviau.

  AtsakytiPanaikinti
 16. Norejau paklausti, gal turit kontaktus poliu gręžimo mašinos.

  AtsakytiPanaikinti
 17. Atkreipiau demesi i tvora- puikus pasirinkimas, mes irgi norime tinklines tvoros, manau, medines jau nebemadingos, per jas nieko nesimato, o ir senejimas labai greitai matosi!

  AtsakytiPanaikinti
 18. Sveiki. Noreciau paklausti cia susirinkusiu ekspertu. Ar namo pamatai turi buti butinai uzdengti ar kazkaip sukonservuoti jeigu nama artimiausiu laiku neplanuoju statyti bet mamatai jau ispilti ant greztiniu poliu. Nesinori kad kauptusi vanduo ar dregme kur yra izoliacinis sluoksnis tarp paciu pamatu vidutyje ir ypac ziema.

  AtsakytiPanaikinti
 19. Atkreipiau demesi i laikinai uztverta tvora statybu metu. Jeigu teisingai suprantu, tai jos paskirtis buvo LAIKINA tinkline aplink statybu teritorija. Ji pinigelius kainuoja taip pat. Jei tai ne kaimynu uztverta ale "nemokamai", tai suprantama, bet jei tverete patys tai pradedu abejoti ar mokate tikslingai panaudoti turimas lesas, kas siuo atveju sita "bloga" pavercia tik statybos istorija, o ne protingu pinigu panaudojimu. Rasau, nes pats uzsiimu visu rusiu aptverimu, dekoravimu, vartu ir t.t. gamyba ir nematau tikslo tai tai aplink esanciai tinklinei tvorai. P.s. kad komentaras isliktu tikras, o ne dvipraskiskai suprantamas, kontaktu nei klauskit nei duosiu. Cia mano asmeninis pastebejimas apie pinigeliu svaistyma.

  AtsakytiPanaikinti
 20. Gražiai tikrai pamatai išlieti. Savo bloge rašote daug apie pamatus, sienas, stogą, apdailą ir taip toliau. Bet šiektiek pasigedau informacijos apie įvairias namui priklausančias komunikacijas ir pagalbines namo sistemas, tokias, kad ir kaip vandentiekis :)

  AtsakytiPanaikinti